home | sitemap | contact   

 




Alles over de Turkse economie!
Zakeninturkije.nl is een portal met uitgebreide informatie over de
economie, handel en zaken doen in Turkije.

Contact
Links
Zaken in Turkije?


Algemeen (67)
Carriere (36)
Industrie (13)
Economie (76)
Financien (53)
Energie (35)
Luchtvaart (77)
Toerisme (108)
Agrarische goederen (46)
Chemisch industrie (5)
Automotive (25)
Voedingsindustrie (32)
Wetgeving (3)
Medische industrie (4)
Textiel (12)
Overheid (70)
ICT (56)
Transport (53)
Onderwijs (22)
Woningbouw (1)
Milieu (15)
Telecom (4)
Vastgoed (30)
Maritiem (8)
Staalindustrie (3)
Shopping (14)
Sierteelt (6)
Fruitteelt (26)
Sport (30)
Entertainment (41)
Gezondheid (28)
Mode (9)
Zorg (4)
Literatuur (25)
Wetenschap (3)
Media (6)
Vee & Vlees (4)
Defensie (2)
Aanmelden Nieuwsbrief

 

FEB
 19
 2010
Trein tussen Irak en Turkije rijdt weer
 Geen reacties  155 keer gelezen

Tussen het noorden van Irak en Turkije rijden weer treinen. Dat hebben functionarissen in Noord-Irak bekendgemaakt. De spoorlijn werd zeven jaar geleden gesloten na de invasie van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië in Irak.

De regering in Bagdad wil de economische en politieke banden met buurlanden als Turkije aanhalen om zo de investeringen in het land te vergroten. De economie is ernstig in het slop geraakt door de jaren van oorlog, het uitblijven van investeringen en de sancties die tegen het in 2003 verdreven bewind van dictator Saddam Hussein van kracht waren.

De spoorlijn dateert uit de nadagen van het Ottomaanse Rijk en was oorspronkelijk onderdeel van het Duits-Ottomaanse project een spoorlijn aan te leggen van Istanbul naar Bagdad.

Twee keer per week

De betrekkingen tussen Turkije en Irak waren onder Saddam slecht, maar zijn sindsdien verbeterd. Vorig jaar tekenden de landen overeenkomsten over tal van onderwerpen, zoals de energievoorziening.

De eerste trein vertrok dinsdag uit Mosul in het noorden van Irak. Na een reis van achttien uur kwamen de dertien passagiers aan in de stad Gaziantep in het zuiden van Turkije. Het is de bedoeling dat er twee keer per week een trein over het traject rijdt. De lijn zal ook voor goederenvervoer worden gebruikt.

Facebook Twitter Google LinkedIn Myspace
 Terug


Reacties

Geen reactie gevonden.


Reactie Toevoegen
Naam : *
E-mail : *
Bericht : *
Beveiligingscode :




Meer informatie: Over Ons | Adverteren | Disclaimer