
Nederland is met vijf bedrijven vertegenwoordigd in de Europese top-100 van grootste autobedrijven. Pon Groep staat van de Nederlandse bedrijven het hoogst genoteerd en klom van de vierde naar de derde plaats. Porsche Holding is nog steeds met afstand het grootste autobedrijf van Europa. Dat blijkt uit onderzoek door Autobiz, met medewerking van onder meer Dealersupportnet. In het onderzoek gaat het om bedrijven die zich bezig houden met import en retail van auto's.
Het op een na grootste Nederlandse bedrijf op de ranglijst is Louwman Groep, dat klom van plaats 19 naar 13. In de lagere regionen staan Stern (33), Autobinck (51) en nieuwkomer in de top-100 Koops Furness (79).
Het gezamenlijke marktaandeel van de grootste autobedrijven is de afgelopen jaren stabiel gebleven op ongeveer een kwart. Vorig jaar was het marktaandeel van de honderd grootste bedrijven 24,6 procent.
Top 15 grootste autogroepen in Europa:
| Bedrijf | hoofdzetel in | nieuwe auto's in 2010 (x 1.000) |
| Porsche Holding | Oostenrijk | 432 |
| Emil Frey | Zwitserland | 209 |
| Pon | Nederland | 128 |
| Inchcape | VK | 120 |
| D´Ieteren | België | 117,9 |
| Pendragon | VK | 101 |
| Dogus Otomotiv | Turkije | 89,2 |
| Arnold Clark | VK | 77,6 |
| Amag | Zwitserland | 76,3 |
| UkrAuto | Oekraïne | 74,3 |
| Bergé | Spanje | 66,8 |
| CFAO | Frankrijk | 64,9 |
| Louwman | Nederland | 59 |
| Lookers | VK | 58,4 |
| Avtomir | Rusland | 58,1 |