home | sitemap | contact   

 




Alles over de Turkse economie!
Zakeninturkije.nl is een portal met uitgebreide informatie over de
economie, handel en zaken doen in Turkije.

Contact
Links
Zaken in Turkije?


Categorieën
Agrarische goederen (46)
Automotive (26)
Carriere (48)
Chemisch industrie (5)
Defensie (5)
Economie (84)
Energie (37)
Entertainment (57)
Financien (55)
Fruitteelt (26)
Algemeen (76)
Gezondheid (31)
ICT (59)
Industrie (14)
Literatuur (27)
Luchtvaart (82)
Maritiem (8)
Media (6)
Medische industrie (4)
Milieu (15)
Mode (10)
Onderwijs (23)
Overheid (75)
Shopping (15)
Sierteelt (6)
Sport (34)
Staalindustrie (3)
Telecom (4)
Textiel (12)
Toerisme (114)
Transport (55)
Vastgoed (33)
Vee & Vlees (5)
Voedingsindustrie (38)
Wetenschap (3)
Wetgeving (3)
Woningbouw (2)
Zorg (4)
Aanmelden Nieuwsbrief

 

JUN
 30
 2011
Tijd voor Turkse bussen
 Geen reacties  209 keer gelezen

Turkije is booming, dus het wordt tijd dat we daar eens inspiratie vandaan halen. Bijvoorbeeld wat betreft openbaar vervoer. Heerlijk is dat daar: waar je ook langs de weg staat, je hoeft je hand maar op te steken en er stopt een luxe touringcar.

Of misschien wel twee, want de concurrent wil je ook best meenemen. Welke je ook neemt, je cruist in een comfortabele stoel, krijgt af en toe ter verfrissing een zakdoek met parfum, flesjes water zijn gratis en er staat altijd een heerlijk muziekje aan.

Kom daar maar eens om in Amsterdam.

De toerist die daar op het centraal station arriveert heeft de keus tussen onvervalste taximaffia of het meest klantonvriendelijke bedrijf van de hoofdstad: het GVB, ofwel de exploitant van de trams en de bussen.

Dit overheidsbolwerk is zeer tevreden met zichzelf en is ervan overtuigd dat wanneer de markt hun klusje overneemt er een enorme kaalslag gaat ontstaan.

Dus het GVB wil een gemeentelijke dienst blijven.

Dus ziet de Amsterdammer ’s avonds overal lege bussen rijden. Dus mag de moeder met kinderwagen niet mee. En dus moet de toerist het doen met een nukkige tramchauffeur die halverwege de rit hooguit in plat Amsterdams door een krakerige speaker vertelt dat je moet overstappen voor Artis. En zo eindigen nogal wat Japanners in Osdorp.

In hun achterhoedegevecht tegen de liberalisering van het laatste restje openbaar vervoer stonden gisteren duizend tram- en buschauffeurs te schreeuwen op het Haagse Malieveld. Zogenaamd in het belang van de reiziger, die ze diezelfde dag danig irriteerden met hun zoveelste staking.

In werkelijkheid gaat het ze natuurlijk om hun eigen baan.

Dat mag, alleen is dat een zwak argument om een systeem in stand te houden dat 20% duurder is dan dat van de marktcollega’s. Ik zou zeggen, kom maar op met die Turkse bussen.

Ooit waren de parkeergarages allemaal in handen van de gemeenten. Dan stond je auto dus in een biotoop van afbrokkelend beton, kapotgetrapte zijspiegeltjes en een onverdraaglijke urinestank. Met de komst van bedrijven als Q-park kwam een metamorfose van glimmende gietvloeren, schone toiletten en, net als in de Turkse bus, muziek.

GroenLinks in Rotterdam riep deze week de laatste parkeergarages die de stad bezit te willen verkopen.

Dat levert honderden miljoenen op. Griekse toestanden in de Maasstad: privatisering om de overheidsfinanciën te redden. Datzelfde GroenLinks verzet zich met hand en tand tegen de openbare aanbesteding van het openbaar vervoer.

Bizar: waar ze de geliefde ov-reiziger dus opzadelt met een te dure en aftakelende overheidstram, levert ze de automobilist straks een parkeerplekje in een privaat ondergronds paradijs. Nooit gedacht dat er ooit nog eens een tijd zou aanbreken dat je als automobilist naast de VVD ook op een milieupartij kon stemmen om volledig je zin te krijgen.

Namens de BNR Hoofdredactie:

Paul van Gessel

Facebook Twitter Google LinkedIn Myspace
 Terug


Reacties

Geen reactie gevonden.


Reactie Toevoegen
Naam : *
E-mail : *
Bericht : *
Beveiligingscode :

Meer informatie: Over Ons | Adverteren | Disclaimer