Turkije verwacht de leningen die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) na de economische crisis aan het begin van deze eeuw aan het land verstrekte, in 2012 te hebben afbetaald. Volgens premier Tayyip Erdogan staat er nog iets minder dan 4,5 miljard euro uit.
„Acht jaar geleden hadden we nog een schuld van 23,5 miljard dollar. Nu zijn we het IMF nog 6 miljard dollar schuldig”, aldus Erdogan. „Ik denk dat we aan het eind van 2012 al onze schulden hebben afgelost.”
Turkije ontving tweemaal een miljardenkrediet van het IMF, nadat een financiële crisis de economie van het land in 2001 op de rand van de afgrond had gebracht. Sinds het laatste krediet in mei 2008 afliep, zijn beide partijen er niet in geslaagd het eens te worden over de voorwaarden van een nieuwe lening.
Bron: http://www.refdag.nl/nieuws/economie/turkije_verwacht_imf_in_2012_af_te_betalen_1_514417