7.5 C
Alba Iulia
dinsdag, mei 30, 2023
No menu items!

Sommige flamingo’s migreren niet vanuit Turkije vanwege de opwarming van de aarde

Het Van-meer in het oosten van Turkije is een van de rustcentra in het land voor vogels die migreren tussen Noord-Afrika en Iran, maar sommige flamingo’s hebben de regio de afgelopen 10 jaar niet verlaten vanwege de opwarming van de aarde, aldus een academicus.

“Ongeveer 8.000 tot 10.000 flamingo’s stoppen en rusten in Van meer. November is de maand waarin ze terug migreren naar Noord-Afrika. We zagen dat ongeveer 500 van hen niet vertrokken ”zei Özdemir Adigüzel van de Van Yüzüncü Yil University.

De academicus geeft de schuld aan de opwarming van de aarde aan de onwil van de flamingo’s om weg te vliegen.

Van Meer is volgens de wetenschapper een centrum voor vier soorten vogels.

“We verdelen de vogels in vier volgens de vier seizoenen. De eerste categorie bestaat uit lokale vogels. We zien ze elke keer bij het Vanmeer ”zei Adigüzel.

De tweede groep bestaat uit de zomermigranten. “Ze komen in de lente en vertrekken in de herfst” zei hij.

Dan zijn er transit-passanten, voegde hij eraan toe. “Ze vertrekken elk moment na wat rust.”

“Eindelijk hebben we de wintermigranten. Een daarvan is de witte zwaan uit Siberië. Ze komen rond november, als Siberië koud begint te worden en in de lente het Vanmeer verlaten” merkte Adigüzel op.

De witte zwanen en de flamingo’s creëren een kleurrijk tafereel voor natuurliefhebbers, voegde de academicus eraan toe.

Volgens gegevens van het Turkse Ministerie van Milieu en Verstedelijking zijn er 600.000 flamingo’s in de wereld, waarvan 60.000 in Turkije.

Bron: Hurriyet Daily News

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here